Saltar al contenido
OpenMoney

Empresa · Sociedad limitada · NIF B10671956 · comparar

OBRAS Y REFORMAS HELIX S.L.

También como: Obras y reformas Helix SL · obras y reformas Helix SL. · OBRAS Y REFORMAS HELIX, SL

OBRAS Y REFORMAS HELIX S.L. ha recibido 510.534 € en contratos públicos adjudicados entre 2024 y 2026 (18 adjudicaciones), según PLACSP.

Buscando las licitaciones y las ayudas en plazo que le encajan…

Contratos adjudicados 2024–2026

510.534 €

18 adjudicaciones válidas · importes sin IVA, no pagos

Subvenciones (desde 2022)

0 €

concesiones publicadas en la BDNS

Contratos menores

50 %

del importe · baja media 8,6 %

En plazo hoy

—

buscando las que le encajan…

Le encajan ahora

las licitaciones y las ayudas en plazo de más encaje, con su motivo · encaje automático: orienta, no decide

Licitaciones

Buscando…

Ayudas

Buscando…

Contratos y subvenciones por año

Contratos adjudicados y subvenciones concedidas, en euros sin IVA.

202472.094 €2025171.607 €2026266.833 €
Contratos Subvenciones
AñoAdjudicacionesContratosÓrganosBaja mediaSubvenciones
2024272.094 €28 %—
20258171.607 €34,6 %—
20268266.833 €513,1 %—

Actividad por CPV

cada contrato cuenta en cada categoría de sus códigos

  1. 452Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil14 adjudicaciones410.544 €
  2. 450Trabajos de construcción3 adjudicaciones123.090 €
  3. 453Trabajos de instalación en edificios1 adjudicación60.165 €
  4. 454Acabado de edificios1 adjudicación24.680 €
  5. 500Servicios de reparación y mantenimiento1 adjudicación6319 €

Dónde están los órganos que le adjudican

importes adjudicados, no pagos

Sin IVA.

Órganos que le adjudican, por importe

local: 441.184 € · otro: 69.349 €

Ajuntament de Vilanova i la Geltrú: 122.506 €Ajuntament de Vilanova i la Geltrú122.506 €Ajuntament de Sils: 86.643 €Ajuntament de Sils86.643 €Consorci d'Aigües Costa Brava Girona: 60.523 €Consorci d'Aigües Costa Brava Gir…60.523 €Ajuntament de La Pobla de Lillet: 60.165 €Ajuntament de La Pobla de Lillet60.165 €Ajuntament d'Esparreguera: 54.099 €Ajuntament d'Esparreguera54.099 €Ajuntament de Banyoles: 42.149 €Ajuntament de Banyoles42.149 €Ajuntament de Valls: 39.253 €Ajuntament de Valls39.253 €Ajuntament de Girona: 36.369 €Ajuntament de Girona36.369 €Consell Comarcal de Selva: 8826 €OBRAS Y REFORMAS …510.534 €
  1. 1Ajuntament de Vilanova i la Geltrú2026 · 4 adjudicaciones · hasta 0,8 % del gasto del órgano122.506 €
  2. 2Ajuntament de Sils2024–2025 · 5 adjudicaciones · hasta 7 % del gasto del órgano86.643 €
  3. 3Consorci d'Aigües Costa Brava Girona2025 · 3 adjudicaciones · hasta 7,9 % del gasto del órgano60.523 €
  4. 4Ajuntament de La Pobla de Lillet2024 · 1 adjudicación · hasta 21 % del gasto del órgano60.165 €
  5. 5Ajuntament d'Esparreguera2026 · 1 adjudicación · hasta 1,6 % del gasto del órgano54.099 €
  6. 6Ajuntament de Banyoles2026 · 1 adjudicación · hasta 0,7 % del gasto del órgano42.149 €
  7. 7Ajuntament de Valls2026 · 1 adjudicación · hasta 0,4 % del gasto del órgano39.253 €
  8. 8Ajuntament de Girona2025 · 1 adjudicación · hasta 0,2 % del gasto del órgano36.369 €
  9. 9Consell Comarcal de Selva2026 · 1 adjudicación · hasta 3,1 % del gasto del órgano8826 €

Señales

reglas públicas, no juicios

Ninguna regla se cumple con los datos disponibles.

Competidores

sus CPV habituales y sus órganos, últimos 3 años

  1. 1ELECNOR SERVICIOS Y PROYECTOS, S.A.U.706,6 M€
  2. 2ACSA OBRAS E INFRAESTRUCTURAS SA466,2 M€
  3. 3FCC AQUALIA, S.A.177,5 M€
  4. 4SOCIEDAD GENERAL DE AGUAS DE BARCELONA, SAU159,3 M€
  5. 5ARTÍFEX INFRAESTRUCTURAS, S.L.U.103,8 M€
  6. 6ELECTRONIC TRAFIC, S.A.91,4 M€
  7. 7SOCIEDAD DE FOMENTO AGRÍCOLA CASTELLONENSE, S.A.90,4 M€
  8. 8EULEN, S.A.83,7 M€
  9. 9TECNOLOGIA DE FIRMES, S.A.81,2 M€
  10. 10SERVEIS INTEGRALS DE MANTENIMENT RUBATEC, SA74,1 M€

Últimos contratos adjudicados

FechaObjetoÓrganoProcedimientoLicitadoresImporte
15/10/2026Treballs necessaris per a la reparació, reposició i pavimentació de les voreres afectades pels arbres al barri de la Bòbila, concretament als carrers la Indústria, de Josep Maria Bultó, de Sebastià Gumà i de Ventosa i Roig en la vorera Sud des del carrer Sebastià Gumà fins al carrer Solicrup, mitjançant l’execució de les partides d’obra civil necessàries per restituir la funcionalitat, seguretat i continuïtat del paviment.668/2026/eCOMAjuntament de Vilanova i la GeltrúMenor434.725 €
15/10/2026Treballs de millora de l’accessibilitat del creuament del carrer Jardí amb la Rambla Salvador Samà i el rebaix del Doctor Fleming amb el carrer del Recreo.673/2026/eCOMAjuntament de Vilanova i la GeltrúMenor225.620 €
18/08/2026Intervenció en diferents encreuaments dels carrers Pare Garí i Josep Coroleu per millorar-ne l’accessibilitat: rebaixos de la vorera anivellant l’encreuament a nivell de calçada i al carrer Pare Garí amb carrer Jardí una ampliació de cantonada cap el vial de servei (aparcament) formant orelles sortints cap al pas de vianants de la calçada.603/2026/eCOMAjuntament de Vilanova i la GeltrúMenor334.220 €
30/07/2026Ampliació del paviment de formigó a la deixalleria municipal de Sils2026/00011976PConsell Comarcal de la SelvaMenor48826 €
20/05/2026Obra civil de reparació, reposició i pavimentació de les voreres afectades pels arbres al barri de la Bòbila, per restituïr-ne la funcionalitat, seguretat i continuïtat del paviment.239/2026/eCOMAjuntament de Vilanova i la GeltrúMenor1127.941 €
18/11/2025Contractació per executar les obres per un paviment de formigó amb els accessos corresponents com a part indispensable per a la posterior instal·lació dels armaris col·lectius de bústies de la urbanització de Vallcanera.X2025003294Ajuntament de SilsMenor—8410 €
22/10/2025Adequació de la paret interior de la sala polivalent, situada a la planta baixa de l’edifici de vestidors de camp de futbol municipal.X2025003658Ajuntament de SilsMenor—6319 €
11/08/2025CONTRACTACIÓ DE L'OBRA MENOR DE REPARACIÓ D'UN TRAM DE MUR DEL CANAL DE LA SÉQUIA MONAR, A L'ALÇA DEL C/ DEL COSTABONA, 16-30 DE GIRONA2025002031AAjuntament de GironaMenor—36.369 €
07/08/2025Reparacions i millores de les diferents parts del segon tram de coberta de l’edifici municipal de la Llar d’Infants “La Quitxalla”.X2025002806Ajuntament de SilsMenor—11.480 €
29/04/2025Obres de substitució de les tapes de l'EBAR El Collet per unes de noves amb sistema anticaigudes.2025/225Consorci d'Aigües Costa Brava GironaMenor424.680 €
10/04/2025Obra de millores del tancat perimetral de darrera l'edifici de filtres de l'ETAP Tossa-Lloret de Mar2025/164Consorci d'Aigües Costa Brava GironaMenor—21.343 €
04/02/2025L’objecte de l’actuació comprèn l’obra per la millora del tancat perimetral de darrera l’edifici de filtres de l’ETAP Empuriabrava.2024/765Consorci d'Aigües Costa Brava GironaMenor514.500 €
21/10/2024≈Obres de reforma interior del punt d'informació turística al parc Xesco Boix que consistiran en la construcció d'un espai de planta baixa annex a l'edifici existent amb uns nous serveis higiènics per home i dones, un servei adaptat, així com un espai de magatzem. S'inclou la reforma dels espais interiors i de les instal.lacions de l'edifici existent del punt d'informació turística, i l'arranjament dels paviments exteriors de davant l'ofician d'informació turística, que compten amb una superfície de 122,10 m2.281/2024Ajuntament de La Pobla de LilletOtros260.165 €
04/08/2026≈L’execució de les obres de substitució funcional del muret de contenció de terres i l’arranjament del parterre posterior de les pistes esportives de Mas d’En Gall contingudes en el «Projecte tècnic per a la substitució funcional del muret de contenció de terres, en situació inestable, i l’arranjament del parterre posterior de les Pistes Esportives de Mas d’En Gall3084-8026/2026Ajuntament d'EsparregueraAbierto simplificado454.099 €
24/11/2025≈L’objecte del contracte és l’execució de les obres compreses en la “Memòria tècnica d’actuacions per a l’adaptació de voreres a accessibilitat”.X2025002914Ajuntament de SilsOtros348.505 €
21/08/2026≈Execució de les obres de la memòria tècnica valorada per les obres d'adequació de les voreres de Banyoles (Pla voreres 2026).X2026008035Ajuntament de BanyolesOtros342.149 €
01/06/2026≈Obres d’afermament del talús del carrer Pi de Voltor segons la «memòria tècnica valorada de les obres d’afermament del talús del carrer Pi de Voltor» aprovada definitivament per la Junta de Govern Local de 27 de març de 20262026-12Ajuntament de VallsOtros139.253 €
27/12/2024≈L’objecte del contracte és l’execució de les obres compreses en la “Memòria Valorada d’actuacions per la Reparació de Voreres”.X2024003879Ajuntament de SilsOtros311.929 €

≈ Fecha del contrato o del anuncio: PLACSP no publica la de adjudicación.